Aréna vyrazí pod širák!

11. 6. 2021

ONLINE PRODEJ VSTUPENEK DO PORUBY

Dlouhodobého kulturního půstu a domácí izolace máme jistě všichni dost… A protože se všichni potřebujeme pořádně nadechnout, rozhodli jsme se spojit možnost uspořádat kulturní akce s blížícím se létem a „výletem do přírody“.

 

Aréna tak na tři dny opustí svůj útulný domov v centru Ostravy a vydá se na dalekou pouť až do míst, kde bývaly hluboké lesy. Nemusíte se však bát, že bychom se chtěli přesunout do úplné pustiny, která o civilizaci ještě ani neslyšela. Naším výletním cílem a přechodným divadelním útočištěm se totiž stane Letní kino AMFI v Porubě!

 

Ve čtvrtek 17. a v pátek 18. června tak budete mít mimořádnou možnost zhlédnout pod širým nebem naši inscenaci italské renesanční komedie Mandragora, ovšem tak, jak jste ji dosud ještě neviděli. Krom venkovní scenérie a čerstvého vzduchu se totiž můžete těšit i na novinku v obsazení – v roli roztouženého Kallimacha se poprvé představí Milan Cimeráa v roli Sostraty Tereza Cisovská. 

Lépe strávený letní večer si lze jen stěží představit… Ledaže byste naturelem byli o něco drsnějšího ražení a spíš než komedii o lidské hlouposti dáváte přednost undergroundové poezii. V tom případě určitě oceníte naše pásmo z veršů ruského básníka Igora Cholina. U nás nepříliš známý básník si o světě, ve kterém žil, rozhodně nemyslel nic moc pěkného, o čemž svědčí i expresivní výrazy v jeho básních. Ty však dokážou říct docela dost i o světě, ve kterém žijeme nyní my, a s živým hudebním doprovodem kapely Lefineser vytváří silný undergroundový hudebně-divadelní zážitek. Mimořádným živým uvedením Cholinových choven, které vznikly jakožto jednorázový projekt pro živý stream v době uzavření divadel, se v sobotu 19. června s Porubou rozloučíme a slibujeme, že toto rozloučení bude pořádně slyšet!

Představení hrajeme od 20 hodin.

 

 

Letní kino AMFI se nachází v Porubě přímo za Domem kultury Poklad.

Dopravní spojení 

 • autem: Matěje Kopeckého 675/21, 708 00 Ostrava-Poruba
 • autobusem
  • linky č. 46, 54, 58, 90 – Alšovo náměstí (5 minuty chůze)
 • tramvají
  • linky č. 7, 8, 9, 17,  – zastávka Hlavní třída (8 minut chůze)
                                                   Fakultní nemocnice 
   (8 minut chůze)
 • na kole:
  • u DK POKLAD je možnost výpůjčky sdílených kol

 

Účast na představení samozřejmě podléhá platným epidemiologickým opatřením. S opatřeními souvisí i omezená kapacita hlediště – zatím uvolňujeme do prodeje 50% kapacity, průběžně však může dojít k jejímu navýšení podle aktuálního vývoje situace.

Vstupenky prodáváme ve dvou cenových kategoriích podle zóny sezení. Šedou zónu (neboli I. zónu) tvoří 7 řad šedých laviček nejblíže jevišti, vstupenky do tohoto sektoru vás vyjdou v případě Mandragory na 350 Kč a v případě Cholinových choven na 260 Kč. Červená zóna (neboli II. zóna) je umístěna centrálně a tvoří ji dva bloky červených laviček celkem ve 14 řadách. Vstupenky do tohoto sektoru stojí u Mandragory 260 Kč a u Cholinových choven 180 Kč. Vzhledem k cenově odlišeným zónám u představení v Porubě nenabízíme možnost zlevněných vstupenek jako u představení u nás v divadle. Sezení není číslováno, prodejní kapacita samozřejmě odpovídá platným nařízením a patřičným rozestupům.

Vstupenky na všechny tři termíny můžete již nyní zakoupit online, od úterý 25. května také u nás v pokladně. Samozřejmě můžete k jejich nákupu využít vašich kódů za zrušená představení z předplatného.

  

Hygienická opatření

 • Průběh představení podléhá aktuálním hygienickým opatřením a nařízením ministerstva zdravotnictví. Všichni návštěvníci musí počítat s tím, že pro všechna vnitřní i venkovní představení momentálně platí povinnost respirátoru (či nanoroušky) a splnění jedné ze tří následujících podmínek (doloženo Covidpassem nebo písemným potvrzením): minimálně 21 dní po 1. dávce očkování / prodělání Covidu-19 v posledních 180 dnech / negativní výsledek testu (u POC antigenního ne starší než 72 hodin, u PCR testu ne starší než 7 dní) doložený potvrzením od zaměstnavatele či čestným prohlášením, resp. čestným prohlášením zákonného zástupce o negativním testu provedeném ve škole či školském zařízení.
 • Držitel vstupenky se zavazuje dodržovat veškerá platná nařízení a stejně tak s nimi související pokyny pořadatelů.
 • V případě nařízené karantény či onemocnění Covidem-19 nevzniká kupujícímu nárok na vrácení vstupného.
 • Kupující je povinen při nákupu vstupenky poskytnout pořadateli kontaktní informace, pakliže to požadují aktuální epidemiologická opatření.
 • Deky z hygienických důvodů nepůjčujeme.

 

Nepříznivé počasí

 • Ať je předpověď počasí jakákoli, o zrušení představení z důvodu nepříznivého počasí se vždy rozhoduje až v čase plánovaného začátku představení.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo posunout začátek představení, pokud v době plánovaného začátku prší.
 • Představení může začít, příp. probíhat i za nepříznivého počasí (lehký déšť).
 • Pořadatel si vyhrazuje právo v případě krátkých přeháněk představení přerušit a následně pokračovat.
 • Během představení nelze z důvodů omezení viditelnosti používat deštníky, proto doporučujeme se pro všechny případy vybavit pláštěnkou či nepromokavou bundou.
 • Přestože je přes den hezky, večer se může ochladit, proto doporučujeme vzít si pro jistotu něco teplého nebo se vybavit vlastní dekou. 

 

Zrušení představení

 • V případě zrušení představení do 60 minut od jeho začátku vzniká kupujícímu nárok na vrácení vstupného. Pokud dojde k zrušení představení později (tzn. bylo odehráno více než 60 minut), nárok na vrácení peněz nevzniká. 
 • Vstupné lze vrátit pouze způsobem, jakým bylo zakoupeno. Při fyzickém nákupu vstupenek v hotovosti či platební kartou je třeba vstupenky fyzicky vrátit v místě zakoupení. V případě nákupu online budou peníze poukázány na účet kupujícího po předchozí dohodě s pokladnou. V případě uplatnění kódu za zrušené představení obdrží kupující nový kód, který bude moci využít do konce roku 2021.
Aréna vyrazí pod širák!